Europejskie Centrum Odszkodowań

Blog


Zakres polisy OC pojazdów mechanicznych


18 kwietnia 2019 | Administrator
Auta zastępcze Odszkodowania Ogólne Porady

Okres zimowy za nami. Powoli zaczynamy planować weekendowe wypady oraz zasłużone urlopy. Coraz częściej decydujemy się na wyjazdy samochodem w długie trasy. Pieczołowicie przygotowujemy auto do podróży -przecież musimy zapewnić bezpieczeństwo swoim bliskim i sobie.

Nie do końca zdajemy sobie jednak sprawę, że bezpieczeństwo na drodze nie zależy tylko od nas. Owszem, mamy coraz lepsze auta, coraz więcej dróg ekspresowych oraz autostrad, ale to nie zastąpi wyobraźni kierowców oraz konieczności zachowania należytej ostrożności na drodze.

Czy wiesz, że w okresie letnim jest więcej wypadków niż w okresie zimowym?

Czy wiesz jaki zakres posiada polisa odpowiedzialności cywilnej (polisa OC)?

Większość z nas zna pojęcie odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu czy zadośćuczynienia po stracie bliskiej osoby, ale czy wiemy co polisa OC nam gwarantuje?

W jednej z ostatnich publikacji wskazywaliśmy literalnie artykuły mówiące o odpowiedzialności polisy OC. Teraz postaramy się w przystępny sposób pokazać na co możemy liczyć w przypadku wypadku na drodze z naszym udziałem.

Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu to pierwsza i podstawowa kwestia, o jaką możemy się starać.

Kolejna sprawa to zwrot kosztów za leczenie, rehabilitację, dojazdy do placówek medycznych (można ubiegać się o zwrot kosztów nawet dla naszych bliskich, którzy odwiedzali nas w szpitalu).

Co znaczy utrata okularów dla kogoś, kto ma słaby wzrok? – czy jesteś świadomy, że za zniszczone rzeczy typu: okulary, laptop, telefon należy Ci się zwrot kosztów?

Następna ważna sprawa – opieka osób bliskich/trzecich. Czy będąc unieruchomieni gipsem od pasa w dół jesteśmy w stanie funkcjonować sami? Jedzenie, ubieranie, higiena to tylko kilka rzeczy, z którymi sami w takiej sytuacji sobie nie poradzimy. Pamiętajmy, to również jest brane pod uwagę przy wyliczaniu/ustalaniu kwoty odszkodowania.

Teraz coś znacznie poważniejszego. Zostaliśmy skazani na wózek inwalidzki. Mieszkanie na 4 piętrze kamienicy, auto małe, do którego nie zmieści się wózek, utrata pracy. To wszystko o czym wspomniałem również polega odpowiedzialności polisy OC. Dostosowanie mieszkania lub zakup nowego – dostosowanego do naszych potrzeb, przerobienie auta lub zakup nowego i w końcu przysposobienie do nowej pracy.

Nie należy zapominać, że w zależności od konieczności oraz potrzeb przysługuje nam również świadczenie rentowe (m.in. na zwiększone potrzeby, uzupełniająca czy za utracone widoki na przyszłość), które można skapitalizować.

Skupiłem się głównie na odszkodowaniu dla osoby, która ucierpiała w wypadku, lecz warto wspomnieć o jeszcze trudniejszym doświadczeniu jakim jest śmierć bliskiej osoby.

Tutaj, oprócz zadośćuczynienia po stracie bliskiego, można liczyć na zwrot kosztów związanych z pogrzebem: ubranie żałobne, trumna, wieńce, nagrobek czy stypa.

Jak widzimy możliwości są duże – nie czekaj ani chwili, oddaj sprawę w ręce profesjonalistów.

Europejskie Centrum Odszkodowań S.A. oraz EuCOvipcar S.A. to właściwy adres.

PAMIĘTAJ: Polisa OC dba o interesy zarówno poszkodowanego jak  i sprawcy wypadku. Z jednej strony osoby poszkodowane mają dzięki niemu gwarancję rekompensaty za poniesione krzywdy, z drugiej strony sprawca wypadku nie musi samodzielnie naprawiać szkody (jego majątek jest chroniony).


18 kwietnia 2019 | Administrator
Auta zastępcze Odszkodowania Ogólne Porady