Europejskie Centrum Odszkodowań

Oferta


Samochody zastępcze

Nawet drobna stłuczka może sprawić, że zostaniesz na pewien czas bez samochodu, gdy ten będzie oddany do warsztatu w celu naprawy. Dla wielu z nas brak samochodu zastępczego to nie lada problem.

Przez wiele lat Ubezpieczyciele stali na stanowisku, że zwrot kosztów za auto zastępcze z polisy OC sprawcy przysługuje wyłącznie osobom, które użytkowały pojazd do prowadzenia działalności gospodarczej. Ostatecznie ten problem rozwiązała uchwała Sądu Najwyższego z 17 listopada 2011 r., która mówi, że zwrot kosztów poniesionych na wynajem pojazdu zastępczego, należy się także osobom, które używają swojego auta w celach prywatnych.

Czy wiesz na jaki czas należy się auto zastępcze z Polisy OC sprawcy?

  • W przypadku szkody częściowej – samochód zastępczy należy się od dnia szkody na cały okres naprawy pojazdu
  • W przypadku szkody całkowitej – samochód zastępczy należy się do dnia wypłaty odszkodowania a nawet do czasu zagospodarowania drugiego auta

WAŻNE: Przysługuje Ci zawsze auto zastępcze tej samej klasy której użytkowałeś.

Oferujemy samochody nowe, zarówno kompaktowe jak i klasy premium, busy oraz samochody nauki jazdy a nawet chłodnie.

Biorąc samochód z EuCOCAR zyskujesz duży komfort, gdyż auta mają zniesiony udział własny i nie mają limitu kilometrów. Dodatkowo dajemy możliwość wyjazdu za granicę oraz przewozu zwierząt.

Posiadamy szeroką gamę samochodów wszystkich segmentów, które możesz użytkować do celów prywatnych lub służbowych m.in.: Toyota Yaris, Toyota Avensis, Volkswagen Passat, Audi A6, BMW 5, Honda CRV, Jeep Renegade, Fiat Talento, Mercedes Benz Chłodnia, Toyota Yaris „L” (nauka jazdy), AutoLaweta.